"Enter"a basıp içeriğe geçin

Medyum medyum tavsiye ve medyum istanbul ve kadim büyü

Medyumlar hakkında yorum yapılan medyum tavsiye sitemiz bu günki medyum içeriğimizde sizlere kadim büyü ve cadılık anlatacağız insanların medyumlarla ve büyü ile ilişkisini en eski kanıtlar güneybatı fransadaki lascaux mağarası gibi yerlerde bulunan duvar resimlidir. Medyumların tarih öncesi dönemden kalma mağara resimleriyle büyü arasındaki bağlantıyı ilk kez medyum siteleri 1865 te ingiliz antropolog sir edward tylor ortaya attı. Fransız arkeolog abbe brenuil ise duvar resimlerini av karşısında güç veren avlanma büyüleri diye tarif etmiştir. Bu resimler sıklıkla ulaşılması zor özel yerlere yapıldığından başka dünyalarla bağlantı kurma çabası olarakda görüldüler. Bu anlamda şamanizm’in ilk işaretleri olduklarını söylemek mümkün medyumlar da tam burda devreye girmektedir.

medyum resimleri
medyum resimleri

Medyum şamanizm mağara sanatının rn bilinenen örneklerinden biri fransa ariege bölgesindeki medyum trios feres mağarasındadır mağaranın en derindeki odalarının birinin duvarında bir büyücüyü gösteren şaşırtıcı bir çizim bulunmuştur donup kalmış insansı bir fügür bize bakmaktadır boynuzlarıhayvansı yürüyüşuyle alışılmadık bir resimdir bu benzer bir çizim lascuax’da bulunmuştur ve bu iki resmin trans halindeki şamanları gösteriyor olabilceği düşünülmektedir.  Medyum sözler ve büyülerin ilk yazılı kanıtları mağara resimlerinden binlerce yıl sonra sümerler tarafından kaydedildi. İö dördüncü ve birinci bin yılda mezopotamya’da yaşayan uygarlıktan sümerler medyum ilk tutarlı yazı sistemini geliştirdiler ve iö 2600 lerdne itibaren büyülerini yazılı olarak kaydetmeye başladılar. Sümerlerin kültüründe ak ve kara büyü ayrımı oldğu anlaşılıyor ama okur yazarlık o dönemde sınırlı olduğundan elimize ulaşanlar genelikle tapınağın onayından geçen büyüler olmalı sümerler kültürü arkasından akbad, babil, asur kültürürlerini etkilemedi özellikle iö 1900 lerden sonraki babil büyüleri daha anlaşılır.

Bir önceki yazımız olan Güvenilirmedyum ne demektir başlıklı makalemizde aşıkların büyüsü, aşk büyüsü ve bağlılk büyüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − 2 =